Информация за Къща Божура
Къща Божура, Каменна Рикса разполага с леглова база от 13 места.
Ценови диапазон:
15.34€ / 30лв.
-
23.01€ / 45лв.
на легло при наемане на цяло помещение -
виж цените
Здравейте!
С много обич, мерак, труд и вяра построихме тази хубава къща, облякохме я с дърво за разкош и я обзаведохме уютно с желание за топлина и характер.
Ние обичаме много селото и макар че има винаги работа, решихме да се върнем и заживеем на село. Нямаме съседи, но имаме петел, който пее по всяко време на деня, имаме 7 овце, 2 гъски, 6 пуйки с пуяка, котараци и кучета (винаги има на кого да поговориш).
Къщата има приземен етаж. Тук е столовата с всичко, от което има нужда един готвач: печка, миялна, пароуловител, печка за готвене на пара, ледогенератор, кафе автомат, ТВ, голяма маса и всякакви посуда и чаши.
В другата стая има също кът за сядане, където ще може да опитате нашите домашно приготвени сладкиши, торти, бисквити и всякакви вкусотии в бурканчета.
Има и тоалетна.
Първият етаж предлага три спални със собствена баня и тоалетна, една тераса с красива гледка към Стара планина.
В коридора има плод с игри за забавление, карти за игра, статив с бои за рисуване, диспансер за вода, защото нашата вода е много варовита.
Вторият етаж е с 3 стаи, едната е спалня плюс още едно легло. Тази стая е с тераса, стая с 2 единични легла /тези 2 стаи са с обща баня и още една спалня с баня и тоалетна.
Кафето, водата и чаят, който събираме тук, е безплатен.
Къщата има интернет, телевизия и независимо газоснабдяване.
Пред къщата има голяма площадка около 90 кв. м и 45 кв. м затворен навес с място за 20/25 човека, печка на дърва, барбекю на газ и въглища, апарат за наливна бира.
Идеята беше да дадем на хора със или без семейства местенце, където да могат да си отдъхнат, да дишат, да помълчат или да си поговорят, да поиграят или отпуснат. За всеки, който има нужда от тази красива селска идилия... добре дошли сте!
Ако не ви се готви, ние ще ви нахраним с удоволствие - бюфет на самообслужване, супа, салата, основно с гарнитура и десерт. Хлябът е наше дело.
За рибарите - язовир Огоста е на 14 км, връх Ком за планинарите е на 27 км., Лопушанския и Клисурския манастир.